!!New!!19.2.2007 Chřipku už mám za sebou, tak konečně začínám zas točit. Počasí venku k tomu přímo vybízí, takže někdy jezdím i na cytibiku na dirt :-)

15.1.2007 Přípravy na příští závod borcupu, který se uskuteční příští týden na mapě Hůrka pokračují v plném proudu. Nedávno jsem zcela odznovu zmapoval jedinou zajímavou oblast ve středu mapy a chystám se přemapovat i vrchol Hůrky, který dosud vypadal trochu divně... Prostě se máte na co těšit, ale systém závodu se dozvíte až před startem, aby byl jeho průběh dramatičtější.....
Ukázky z nové mapy

V neděli 3.12.2006 se uskutečnil první závod zimní běžecké série Borcup v Oknech u Dox. Běželo se na speciální mapě o které jsem vůbec nevěděl že existuje. Principem závodu byl klasický scorelauf s limitem 60' a různým bodovým ohodnocením kontrol (1-3body) Mapa byla rozdělena frekventovanou železniční tatí z České Lípy do Bakova - ta se směla překračovat pouze na vyznačených místech. Původně jsem si myslel že bych mohl uviset Šviháka, ale asi 100 metrů po startu jsem to díky jeho pro mě jako netrénovaného jedince vražednému tempu jsem to byl nucen přehodnotit a dál jsem už běžel pouze pohodový tempo s Láďou Čechem. Závod se mi celkem líbil, i když myslím že kdybych tam nenasekal tolik chyb mohl bych mít tak o 4 body víc.

19.11.2006 Konal se mapový trénink v Kytlicích. Trénik byl zaměřen na volby postupů a byl v dle mého názoru velmi dobře postaven. Běžel jsem střední trať, protože na dlouhou už Pekka neměl mapy. Na konci se vyhlašovalo čtvrté místo a jeho držitel získal čokoládu. Celou dobu jsem šel pomalu abych uhájil svou čtvrtou pozici, bohužel Márwin zkazil dlouhý postup na sedmičku a tak se dostal za mě. Konečné pořadí bylo:
1. Švihák 7.33 na kilák
2. Martin Mareš 7.39 na kilák
3. já 8.20 na kilák
4. Márwin 8.35 na kilák +čokoláda

4.11.2006 Dneska jsem se zúčastnil smržováckýho bikovýho závodu. Bylo to ůplně super, výbornej princip a hlavně 15cm čerstvýho prašanu. Krátká trať, kterou jeli všichni účastníci byla dlouhá asi 30km po hřebenech Jizerek. Jelo se pouze po turistických stezkách bez mapy jen s popisy rozcestníků. Závod byl hodně dramatický protože bez mapy bylo kufrování celkem nadlouho a díky sněhu mi celý závod prakticky nefungovaly brzdy.

29.10.2006 Běžel jsem oblasťák ve Všeni u Turnova. Mapa byla z roku 2000 ale v mapě neseděly nejen porosty ale i vzdálenosti a hlavně nebyly vúbec zmapovány kameny a skály také vypadaly trochu jinak než jak jsem je viděl já. Běžel jsem H21K, lese jsem se několikrát ůplně ztratil a díky hustému dešti mě to ani moc nebavilo...:-/
Brácha běžel docela dobře takže i přesto že neměl na mapě zakreslené čísla kontrol a několikrát zabloudil skončil o 52s druhej.

25.10.2006 Dnes se konal mapový trénink v Kytlicích. Systém jsem pochopil až na své druhé kontrole- běhaly se intervaly ve dvojicích a já jsem běžel s Leošem. Trénink se mi vůbec nelíbil protože byl velmi krátký a o vítězství nerozhodovaly orientační schopnosti ale pouze náhoda... :-(

24.10.2006 Dneska jsem jel do školy poprvý na biku a cestou jsem potkal Mata.